USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SERUM: TAÇ

SERUM: TAÇ
21-11-2023

GAZİANTEP FK MALİ BATAKLIĞA DÜŞTÜ. BAŞKANLIĞA TALİP ÇIKMADI. VALİ DAVUT GÜL’ÜN TEKLİF ETTİĞİ SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI TOPU TACA ATTI. 

MEMİK YILMAZ GİRDİ SAHAYA VE BİR GOL MALİ TABLOYA, BİR GOL SPORTİF YARIŞA ATTI. TAKIM ŞİMDİ EN BORÇSUZ KULÜPLER ARASINDA VE SIRALAMADA RAHATLAMAYA DEVAM EDİYOR. 

ÇÜNKÜ;

MEMİK YILMAZ RİSK ALDI. YENİ SPOR YASASINA RAĞMEN ELİNİ TAŞIN ALTINA, ÖDENECEK BEDELİDE CEBİNE KOYUP YOLA ÇIKTI. BU GİDİŞLE, TÜRK SPOR TARİHİNDE BİR KULÜBÜ BORÇLU DEVRALIP, BORÇSUZ DEVREDECEK İLK BAŞKAN OLARAK TARİHE GEÇECEK. 

GELELİM SİYASETE;

SİYASETTE TOPU BIRAKIN TACI, AUTA ATAN VAR. KORNERE ATAN VAR, KENDİ KALESİNE ATAN BİLE VAR. BAZILARI VAR Kİ, ONLAR TRİBÜNE ATIYOR SÜREKLİ. ‘’ADAY OLMAYACIĞIM DA BASKI VAR’’ TEZAHÜRATLARI BEKLEYEN BU İSİMLER, 4 KUŞU GÖRMEDEN 1 TAŞ ATMAZLAR. 

KULİSLER HARAKETLİ. EN ÇOK AK PARTİ ADAYLARI ARASINDA OYNANIYOR MAÇ. ANKARA’DA REFERANS BULABİLME YARIŞI ŞÖYLE DURSUN, İKİLİ HATTA ÜÇLÜ PASLAŞMALAR YAŞANIYOR ADAYLIK YARIŞINDA. 

ŞAHİN İSTANBUL’A GİDER Mİ? TAHMAZOĞLU BU BAŞARI İLE BOŞTA KALIR MI? SORULARININ CEVABI ADAYLIK MAÇININ SKORUNU TAYİN EDECEK. LAKİN, MEVCUT BAŞKANLAR TOPU GENEL MERKEZE ATMIŞ BEKLİYOR. 

PEKİ?

BU KENTİN YAŞAMSAL SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETECEK, ÇAĞA UYGUN BİR PROJE DOSYASI İLE KAMUOYU ÖNÜNE ÇIKAN ADAY ADAYI GÖREBİLİYOR MUSUNUZ? BEN 30 YILDIR GÖRMEDİM.

HEM, BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇOK MEŞEKATLİ BİR İŞTİR. AİLENİZİ İHMAL EDERSİNİZ, SOSYAL HAYATINIZ BİTER, SÜREKLİ TALEP, İSTEK BUNALTIR SİZİ. İMAR, PLAN, İHALE DERKEN 10 YIL ERKEN YAŞLANIRSINIZ. ZİRA, MİLYARLIK BÜTÇESİNE RAĞMEN BAŞKANLARIN MAAŞIDA SANDIĞINIZ GİBİ YÜKSEK DEĞİLDİR. 

ÖYLEYSE; 

BU KADAR ZAHMETİN ALTINA GİRMEK İÇİN BU YARIŞ NİYE? BU SORUYU ESKİ VE MEVCUT BAŞKANLARA SORMADAN CEVAPLAMAK EKSİK KALIR. OFSAYTTAN  GOL ATAN, DÖRT TAÇ BİR PENALTI  DİYEREK, MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞLERE İMZA ATAN NİCE BAŞKANLAR GÖRDÜK. 

ZİRA,

SİYASETE BİR MEMİK YILMAZ BULMAK, MAKAM KÖRLÜĞÜ İLE GÜÇ ZEHİRLENMESİNDEN KURTULMAKTAN DAHA ZORDUR. RİSK ALMAK İLE HAZIRA KONMAK ARASINDA TAÇ İLE KORNER KADAR FARK VARDIR. 

TOPU TACA ATMAK KOLAY LAKİN, OYUN KURALINI BİLMİYORSANIZ İŞİNİZ ZOR HEM DE ÇOK ZOR.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?