ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR

Gaziantep'i basketbolda gururla temsil eden Gaziantep Basketbol play-off'larda da önemli başarılar elde ediyor.
ÖVGÜYÜ HAK EDİYORLAR

ING Basketbol Süper Ligi'nde başarılı bir sezon geçiren takım, oyuncuları, yönetimi ve teknik ekibi ile övgüyü tam anlamıyla hak ediyorlar.

Ortaya koydukları oyundan, azimlerinden ve verdikleri mücadeleden belli ki bu işi çok ciddiye alıyorlar ve çok çalışıyorlar.

Gaziantep Basketbol, ilk maçta yenildiği rakibi Darüşşafaka ile bu kez deplasmanda karşılaştı. Maçı fark atarak 66-91 kazanan Gaziantep Basketbol önemli bir galibiyet alarak üçüncü maç için avantaj sağladı.

Gaziantep Basketbol takımının, Kulüp Başkanı Cengiz Şimşek önderliğinde çok daha önemli başarıları şehrimize kazandıracağından şüphem yok.

Gaziantep Basketbol aynı zamanda kentte spor anlamında önemli bir altyapı oluşturuyor. Gaziantep'i üst liglerde temsil eden bir futbol takımı her zaman oldu ama bu şehrin basketbol takımları her daim futbol takımlarının gölgesinde kaldı.

Bugün artık aradaki makas kapanıyor. Basketbol da futbol kadar olmasa da önemsenen spor dalları arasında bulunuyor. Bütün bunlar bir yana neticede hepsi de bu şehrin bağrından çıkmış takımlar. Hepsinin başarısı hepimizi gururlandırıyor.

Gaziantep Basketbol'a dönersek;

Güneydoğu Anadolu'nun uzun yıllardır Basketbol Süper Ligi'ndeki tek takımı olan Gaziantep, Türk basketbolu için de çok önemli bir yerde bulunuyor. Bu sayede Gaziantep, basketbol şehri olma yolunda ilerliyor.

Bunun için biraz zamana ihtiyaç var ama ilerleyen yıllarda bu çok daya iyi anlaşılacak. Şehrimizin ileri gelenleri de bu durumun bilincine varıp Gaziantep Basketbol'a daha fazla destek vermeliler.

Takımın geleceği için elinden ne geliyorsa yapan Başkan Mehmet Şimşek ve yönetimi yalnız bırakılmamalı. Çünkü bu takım da bu şehrin takımı.


Haber Merkezi
16.05.2022


Yorum yap

Diğer Haberler