USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

MUHTEŞEM GÖSTERİLER SERGİLENDİ

Gaziantep Şahinbey Sevinç Bahattin Teymur Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 2. mezunlarının mezuniyetini düzenlediği coşkulu bir törenle kutladı.

MUHTEŞEM GÖSTERİLER SERGİLENDİ
09-06-2023 09:46
GAZİANTEP

Aslen 30 yıllık bir geçmişe sahip olan ancak 2018 yılında kız Anadolu imam hatip lisesine dönüştürülen okul, 2. mezunlarını verdi. Mezun olan 134 öğrenci için okul bahçesinde profesyonel şekilde gerçekleştirilen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamış olup akabinde Kur’an-ı Kerim okundu. Programa Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, kurum müdürleri katıldılar. Öğrenci ve öğretmenlerimizin yazmış olduğu şiirler okunduktan sonra mehter takımı ve ilahi korosunun sahne aldığı programda ortaokul birincisi Merve Gül ŞAHAN ve lise birincisi Gine HACMUSA’YA plaket verildi. Öğrencimiz mezuniyet / yaş kütüğüne hatıra plakayı çakarak adını ölümsüzleştirdi. 134 öğrencinin çiçekli taklardan girip kırmızı halıdan yürüyerek ışık ve ses şöleni eşliğinde sahneye çıkması, mezuniyet belgesi ve hediyesinin verilmesi ve en sonunda tüm mezunlar tarafından coşkulu bir şekilde havaya uçan balon bırakılmasının ardından  tören sona erdi. Katılımcılar tarafından sonuna kadar coşkuyla izlenilen tören için “Değerlerimize uygun, muhteşem bir mezuniyeti yapılabildiğini gördük.” yorumları yapıldı.


Açılış konuşmasında Okul Müdürü Ali KOCABAŞ öğrencilere hitaben “Artık hoca hanım diye hitap edeceğim sevgili kızlarım, evlatlarım Kur’an’ı kılavuzunuz, Efendimizi rehber edinecek, hayatı dosdoğru ölçülerle yaşayacak, edep ve haya timsali olacak, mazlumların yanında zalimlerin karşısında dimdik olacak, insanlığa çare olmak için gayret gösterecek, dinimiz ve vatanımız için, milletimiz için çalışacak ve imam hatipli olma gurur ve şerefini yaşayacak ve yaşatacaksınız.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
AYINTAB GAZETESİ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ