İkinci Şampiyonumuz ALG

İkinci Şampiyonumuz ALG

Gaziantep'te Basketbol'da gençlerden sonra bu defa Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde ALG Spor'da Türkiye şampiyonluğunu şehrimize getirdi

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi Finalinde Wulfz Fatih Karagümrük ile ALG Spor karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı kazanan ALG Spor şampiyon oldu. 

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyon, İzmir'de belli oldu. Finalde Wulfz Fatih Karagümrük ile ALG Spor karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-1'lik üstünlükle kazanan Gaziantep temsilcisi ALG Spor, şampiyon oldu. Trabzonspor'un şampiyonluğundan sonra Kadınlar Ligi'nde de şampiyon Anadolu'dan çıkmış oldu. 

Duman perdeyi açtı

Fatih Karagümrük ile ALG Spor finalde karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 26. dakikasında İstanbul ekibi oyuncusu Sibel Duman, skoru 1-0'a getirdi.  Köşe vuruş bölgesinden serbest vuruş kazanan Karagümrük'te Derya topun başına geçti. Ön direğe gelen ortaya koşu yapan Sibel Duman, yaptığı kafa vuruşuyla Karagümrük'ü 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

Emine Ecem, umut verdi

Karşılaşmanın ikinci yarısına daha istekli başlayan ALG Spor, 61. dakika da eşitliği sağlamaya başardı. Mariem'in ceza alanı içinde Emine Ecem'e attığı şık pasta Emine Ecem, kaleci Duygu ile karşı karşıya kaldı. Topun dibine giren Emine Ecem, beraberlik golünü bulmayı başardı. 

2 dakika da 2 gol

İlk yarıyı 1-0 geride kapatan ALG Spor,  karşılaşmanın 61. dakika da Emine Ecem'in attığı golle beraberliği yakalarken 63. dakikada korner kazandı ve topun başına Ebru geçti. Ebru'nun içeriye ortasında kimse topa dokunamadı ve top ağlara gitti. ALG Spor, geride olduğu karşılaşma da 2 dakika 1-2'lık skorla üstünlüğü yakaladı.

 


Haber Merkezi
12.06.2022

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler