DEVA Parti'li Kaya'dan önemli değerlendirmeler

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte önemli değerlendirmelerde bulundu.
DEVA Parti'li Kaya'dan önemli değerlendirmeler

Gaziantep’te teşkilat yapılanmasında kadın ağırlığına önem verdiklerini söyleyen Kaya, “Kadın Politikaları Başkanlığımızla birlikte kadınların aktif siyasete katılımını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Türk tarihinde kadınların yeri ile ilgili bilgiler veren Kaya, “Tarihsel kadın mücadelesinin izlerini bugün bu zirvede de görüyoruz. Hükümdarın yokluğunda yapılan bir hücumu kendi ordusu ile durduran Tuğrul Bey’in eşi Altuncan Hatun, kocası Erbasgan’ı kurtarmak İçin Yabgulu Türkmenlerini etrafında toplayarak harekete geçen Alparslan’ın kız kardeşi Gevher Hatun da Melikşah’ın akıl hocası eşi Türkan Hatun da burada” diye konuştu.

2. DEVA Kadında Zirvesi’ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaya, şy ifadeleri kullandı:

“Bu ve buna benzer toplantılar kadınların kendi öz gücü ile ilgili her şeyi yeniden düşünmesini sağlayacak önemli sonuçlar doğuruyor. Bu sonuçlar Anadolu’da kendi kaderine terk edilmiş, öğrenilmiş çaresizlik içinde toplumun biçtiği rollerde boğulan kadınlara ilham veriyor.”


Haber Merkezi
3.03.2022


Yorum yap

Diğer Haberler