ALTUNKAYA'YA KEFİLİM…

ALTUNKAYA'YA KEFİLİM…

Gaziantep’te 2023 seçimlerinin konuşulduğu bir dönemde, Gaziantep FK’da yaşanan gelişmeler tüm dikkatleri kentin spor alanındaki durumuna çevirdi. Herkesin aklına Gaziantepspor’un yok oluş hikayesi gelse de, durum bu kez farklı. Gaziantep modeli ile tarih tekerrür etmeyecektir diye düşünüyorum.

Gazetemizde, kırmızı siyahlı kulübün mali durumunu ve çözüm formüllerini önceki gün yayınladık. Çok sayıda arayan oldu. Yeni fikirler sunanlar oldu. Ortak görüş; takımın tek bir kişinin üzerine değil, ortak akılla yönetilmesi oldu. Ama sonuçta bir başkanda olması gerek.
Bu konuda kamuoyunda ismi en çok konuşulan isim Masum Altunkaya…

KIZIL BENZETMESİ AKILCI DEĞİL
Kentte ne zaman spor gündemi oluşsa, Gaziantepspor’un yok oluşu ve İbrahim Kızıl’ın kulakları çınlatılıyor. Aslen Şanlıurfalı İbrahim Kızıl’ın Gaziantepspor’u kötü bir yönetim ile yok ettiği yönündeki yorumların gölgesinde ‘takımın başına doğulu iş adamı gelmesin. İkinci Kızıl vakası yaşanır’’ diyen çevrelerde var. Ancak, Gaziantep artık kozmopolitik bir nüfusa sahip. Doğulun iş adamları bu kentin eğitim, spor ve diğer tüm sosyal sorumluluk projesinde ellerini taşın altına koydular. Bu nedenle Gaziantep gibi bir Metropol’de hemşehricilik kavramları abesle iştigal olur.

PEKİ NEDEN ALTUNKAYA
Gazetemizde kulislerde konuşulan en sıcak gelişmeleri anlatma çalıştık. Burada cevap arayan soru şu; Neden Altunkaya olmalı?
Birincisi, Masum Altunkaya önceki yönetimde başkanvekili idi. Yani kulübün içtimai durumuna hakim.
İkincisi sporu çok seviyor. Yönetimde olduğu dönemde takımın antrenmanlarını yakından takip eden Altunkaya, birçok kulübü de forma sponsorluğu yapıyor.
Üçüncüsü ise, Masum bey kentte farklı alanlarda görev almış ve ekip çalışmasını çok iyi idare edebilen yapısıyla da biliniyor.
Kısacası, bu yakıma cömert, yiğit ve başkanlığı severek yapacak bir isim var ise bu kesinlikle Masum Altunkaya’dır.
Sonuç olarak, 15 Aralık 2022’de Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılacak. Gerçekten çok önemli bir karar verilecek. Kulübün sezon sonun görmesi için ihtiyaç duyulan rakam 350-400 milyon olarak tahmin ediliyor.
Ben Masum Altunkaya’nın bu sorumluluğu başarıyla taşıyacağına yürekten inanıyorum.
Yani kefilim.


Haber Merkezi
5.12.2022

Yorum yap

Diğer Haberler