VATANDAŞI RAHATSIZ ETMEYE HAKKINIZ YOK!

Gaziantep'te faaliyet yürüten Tarihi Kır Kahvesi yüksek müzik sesi ve gürültüsü ile vatandaşları adeta canından bezdirdi.
VATANDAŞI RAHATSIZ ETMEYE HAKKINIZ YOK!

Gazetemizin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği Tarihi Kır Kahvesi'ndeki yüksek sese henüz bir çözüm bulunmadı. Çevrede yaşayan vatandaşlar ve esanflar yüksek sesten dolayı şikayetlerini dile getirirken camiye giden cemaatin de namazı dahi şaştığı ifade edildi.

Gazetemize ulaşan vatandaşlar, Tarihi Kır Kahvesine tepkilerini dile getirdi. Cenazesi olan ya da hastası olan çevre sakinlerine saygı duyulmadığını ifade eden vatandaşlar, "Hastası olan ne yapacak. Yaşlı insanlarımız çocuklarımız canından bezdi. Bu gürültüyü engellemek, bu müziğin sesini düşürmek çok mu zor. Yetkililer bu duruma bir çare bulsunlar" dedi.

Vatanşların iddiasına göre Tarihi Kır Kahvesi'nin canlı müzik ruhsatı bulunmuyor. Öte yandan sit alanı olarak bulunan yere canlı müzik sahnesi yapıldığı da haber merkezimize gelen bir başka iddia.

Daha vahim olanı ise Tarihi Kır Kahvesi yöneticilerinin şikayetçi olan ve durumu basına bildiren bazı mahalle sakinlerini tehdit ettiklerini iddia ediliyor.


Haber Merkezi
25.08.2022


Yorum yap

Diğer Haberler