Türkiye bu doktoru konuşuyor!

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Didem Didar Balcı, hastane koridorunda dehşet saçtı… Yanında çocuğu olan bir hastanın üzerine yürüyen Balcı'ya sosyal medyada tepki yağdı.
Türkiye bu doktoru konuşuyor!

İzmir’de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Polikliniği önünde meydana gelen olayda rahatsızlığı bulunan çocuğunu hastaneye getiren anne, tahlil sonucunu doktora göstermek istedi. Doktor D.B.’nin sert sözlerle tepki gösterdiği anne gelen tepki sonrasında ne yapacağını şaşırdı. Çevredekilerin araya girmesi ile sonlanan kavga cep telefonu ile görüntülendi.

Hasta yakının, doktor D.B.'ye, "Nereye gidiyorsunuz" şeklindeki sorusu taraflar arasında tartışmaya neden oldu. Doktor D.B., "İşim var sana ne yöneticim çağırdı, sana hesap mı vereceğim" dedi. Hasta yakınının "Tabii öyledir" sözüne sinirlenen D.B., güvenliğin çağrılmasını ve durumu başhekimliğe söyleyeceğini belirtti. Bağrışmalar üzerine anne, çocuğunun yanında olduğunu ifade etti. Çocuğun bağrışmalar sonrasındaki korkusu görüntülere yansırken doktor D.B., "Seni mahkemeye veririm, ödersin 10 bin lirayı görürsün" dedi. Koridorda bulunanlar ile hastane görevlileri tarafları güçlükle sakinleştirdi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor ile hasta arasında yaşanan olayla ilgili inceleme başlattı.


Haber Merkezi
28.09.2022


Yorum yap

Diğer Haberler