USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

MEHEMT DURU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

MEHEMT DURU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
24-08-2022 12:08

HAK İŞ’E BAĞLI ÖZ SAĞLIK İŞ GENEL KURULU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
DURDU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Yaklaşık 5 bin üyesi bulunan Hak İş’e bağlı Öz Sağlık İş Sendikası’nda genel kurul için geri sayım başladı. Daha önce Hak İş Gençlik Komite Başkanlığı yapan Mehmet Durdu, Öz Sağlık İş Sendikası Gaziantep Şube Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. 6 aydır üyeleri tek tek ziyaret eden Durdu, emekçi kardeşlerimizin haklarını koruyacak projelerle adaylık yolculuğuna çıktıklarını söyledi.
GENEL KURUL HEYECANI BAŞLADI
Öz Sağlık İş Gaziantep Şubesi’nde genel kurul heyecanı başladı. Yaklaşık 5 bin üyenin oy kullanacağı seçim öncesi geçmişte önemli görevlerde bulunan sağlık camiasının yakından tanıdığı Mehmet Durdu adaylığını açıklayarak saha indi. Üyelerin yanı sıra basın kuruluşlarını da ziyaret ederek projelerini anlatan Durdu, Ayıntab Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş :Sabah’ın sorularını yanıtladı.
SORUNLARI BİLİYORUZ ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR
Uzun yıllardır sağlık camiasının içerisinde olduğunu belirten Mehmet Durdu, 6 ay önce başlattığı GÖNÜLLERE DOKUNMA PROGRAMI adı altında sağlıkta çalışan 5 bin işçinin hemen hemen hepsiyle bire bire bir temas edip projelerini anlattı. Gönüllere girmeye çalıştığını belirten Mehmet Durdu, ‘’Saglıkda çalışan işçi kardeşlerimizin sıkıntılarını bire bir dinleyip sahada çözüm bulunması gereken birçok konu için Öz sağlık iş sendikasına Şube Başkan adayı oldum.’’ Dedi.
ÜYELERİMİZN DESTEĞİ ETKİLİ OLDU
Adaylık sürecinde üyelerden gelen yoğun talebin etkili olduğunu dile getiren Durdu şunları söyledi: ‘’Bağlı bulunduğum ve hem bir ferdi hem de üyesi olduğum Hak İş’e baĝlı ÖZ SAĞLIK İŞ sendikasına, üyelerimizden gelen yoğun istek ve talep üzerine olması beklenen Şube başkanlığı seçimi olursa adaylığımı koyma kararı aldım. Bu haberi ve kararı dört gözle bekleyen dava arkadaşlarıma buradan sizin şahitliğinizle bildiriyorum. İnşallah, rabbim yolumuzu aydınlık ve açık etsin, herkes bilir ki koltuk başkanı değil, sahada gece gündüz demeden çalışacak ve kronikleşen sorunları Allahın da izniyle çözecek bir başkan seçeceksiniz. Rabbim muvaffak etsin bu kutlu davada bizi ve bize destek olan üye ve büyüklerimizi.’’

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
AYINTAB GAZETESİ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ