Doğalgaz Tüketim Desteği

Doğalgaz Tüketim Desteği

Havaların soğumaya başladığı şu günlerde tekrar gündeme gelen doğalgaz tüketim desteği, arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya başlandı. Vatandaşlar, bakanlığın yeni dönem hizmetinden nasıl yararlanabileceklerini araştırmaya devam ediyorlar.

İlk dönem ödemeleri mart ve nisan aylarında yatırılmış olan doğalgaz tüketim desteğinin alt sınırı 450 TL, üst sınırı ise bin 150 TL olarak belirlendi. Söz konusu yardımın senede iki kere hesaplara aktarılacağını belirten bakanlık, kime ne kadar yardım yapılacağına ihtiyaç sahibinin ikamet ettiği bölgenin iklim şartlarına göre belirleneceğini bildirdi.AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ 2022
Sene başında bakanlığın yeni dönem hizmetlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şimdiye kadar kömür yardımı olarak verilen ısınma desteğine ek olarak doğalgaz faturası desteğinin de verileceğini bildirdi. Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamalardan sonra harekete geçen bakanlık yetkilileri yeni dönem destek hizmeti için çalışmalara başladı.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni dönem destek hizmetlerinden birisi olan doğalgaz tüketim desteği, havaların tekrar soğumaya başlaması ile birlikte gündeme geldi. Bakanlığın ilgili yardımından henüz yararlanmamış olan vatandaşlar, ilgili yardım hizmetine başvuru yapabilmek için hangi şartları sağlamaları gerektiklerini araştırmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geliştirmiş olduğu doğalgaz tüketim desteği hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerektiğini bildirdi. Bakanlık gelir testi ile ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan vatandaşların ve tedavileri evlerinde süren engelli ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların, yardım hizmetinden yararlanabileceklerini belirtti.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURUSU 2022
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan yeni dönem destek hizmetlerinden doğalgaz faturası yardımına e- devlet sistemi ve Sosyal Hizmet Müdürlükleri aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.


Haber Merkezi
27.09.2022


Yorum yap

Diğer Haberler