Bu da mı yalan!

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk'ün ortağı olduğu Kavaklık Yapı Denetim Ltd. Şti.'nin 5 cm işçilik hatasından değil, taşıyıcı kolanların zayıf olmasından dolayı ceza yediği ortaya çıktı.
Bu da mı yalan!

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk'e tepkiler dinmiyor. Gaziantep’te hem sektörün hem de kentin önemli STK’larından biri olan İMO’nun başkanlığını yapan Çeliktürk’ün ortağı olduğu yapı denetim firmasının karıştığı bu durum kuruma zarar verdiği gibi kurumda görev yapan herkesi de zor durumda bıraktı.

YAPTIĞI AÇIKLAMA DA YALAN!

Çeliktürk'ün daha önce “Kamuoyu bilmelidir ki, mesleğimin ve meslektaşlarımın hakkını, çıkarını ve yaşadığım Gaziantep şehrimizin menfaatleri için doğruları her zaman söylemeye devam edeceğimizi, Adalet arayışımızın artarak süreciğini buradan belirtmek istiyorum” şeklinde yaptığı açıklamanın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre cezanın nedeni 5 cm’lik fazlalık değil. Taşıyıcı kolonların normalden daha zayıf yapılması nedeniyle şirketin ceza aldığı öğrenildi. Yapılan incelemede, taşıyıcı kolonların zayıf yapıldığını belirleyen ekipler, Kavaklık Yapı Denetim firmasına gerekli işlemleri başlattı.


Milliyet
26.09.2021


Yorum yap

Diğer Haberler