BioNTech'ten Omicron açıklaması: Yeni aşı üzerinde çalışıyoruz

Güney Afrika Cumhuriyeti ve Bostvana'da ortaya çıkan koronavirüsün Omicron varyantına ilişkin BioNTech'ten açıklama yapıldı. Şirketten yapılan açıklamada Omicron varyantına karşı yeni uyarlanmış koronavirüs aşısı üzerinde çalışmaların sürdüğü bi
BioNTech'ten Omicron açıklaması: Yeni aşı üzerinde çalışıyoruz

Koronavirüsün Omicron varyantına ilişkin Alman biyoteknoloji firması BioNTech'ten açıklama geldi. BioNTech, Omicron varyantı inceleme sürecinin devam ettiğini, gerekli olabileceği ihtimaline karşı uyarlanmış bir aşının geliştirilmesi üzerinde de çalışıldığını duyurdu.

BioNTech'ten yapılan açıklamada, Omicron varyantını incelemek için laboratuvar testlerini sürdürdürdüklerini, gerekli olabileceği ihtimaline karşı uyarlanmış bir aşının geliştirilmesi üzerinde de çalışıldığını bildirdi.

Şirket, 26 Ekim'deki açıklamasında, Güney Afrika Cumhuriyeti ile Botsvana'da görülen Kovid-19 varyantı üzerinde araştırmalara başlandığını ve mevcut aşıda yeni bir ayarlama gerekip gerekmediğini tespit etmek için de 2 hafta içinde laboratuvar verisi beklediğini ifade etmişti.

Bu verilerin söz konusu varyantın nRNA aşısında "kaçış varyantı" olup olmayacağı konusunda daha fazla bilgi sağlayacağı belirtilen açıklamada, Pfizer ve BioNTech'in 6 haftada aşıda gerekli değişiklikleri yapma ve 100 gün içinde ilk teslimatları yollama kapasitesinin bulunduğu hatırlatılmıştı.


Haber Merkezi
29.11.2021

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler