Gaziantep’te öğrenci servis ücretleri belli oldu

Gaziantep’te 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrenci servis ücretlerine geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15 zam yapıldı.
Gaziantep’te öğrenci servis ücretleri belli oldu

Gaziantep’te 2021-2022 eğitim öğretim yılında geçerli olacak servis ücretleri belirlenirken Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı UKOME kararı doğrultusunda servis ücretlerine yüzde 15 zam geldi.

Servis araçları işletmecileri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda yüz yüze eğitimin 6 Eylül 2021’de başlayacağını açıklamasının ardından okula dönüş hazırlıkları başlarken servis ücretleri de belli oldu.

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, geçtiğimiz yıla oranla öğrenci servis ücretlerine yüzde 15 zam yapıldığını söyledi.

Artan girdi maliyetleri karşısında zammın yetersiz olduğunu belirten Özcan, “Bu zam iki dönem işleri kapalı kalan esnafımızı tatmin etmemiştir. Mazota, yedek parçaya ve gıdaya gelen zamlar ortadadır. Bizim ‘UKOME tarafından yapılan zam çok düşük’ dememize rağmen istediğimiz zam kabul edilmedi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, istediğimiz tarifeyi ‘fakir fukara çocukları da azami ölçüde servislerden yararlansınlar’ diye istediğimiz zammı vermediler.” dedi.

Yeni tarife ile ilgili bilgi veren Özcan, “Yeni tarifeye göre 0-5 kilometre 230 TL, 05-15 kilometre 250 TL, 15- 20 kilometre 260 TL, hostes her öğrenci için 90 TL, 20 kilometre üzeri her 1 kilometre için 4.25 TL oldu.” ifadelerini kullandı.

Özcan, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyükşehirler içerisinde en ucuz taşımanın yine Gaziantep’te olacağını söyleyerek yeni eğitim öğretim döneminin esnafa, öğrencilere, öğretmenlere ve vatandaşlara hayırlı olmasını, Allah’tan kazasız belasız bir dönem geçirilmesini diledi.


Haber Merkezi
26.08.2021


Yorum yap

Diğer Haberler